chapbook آمریکا دونالد ترامپ ملانیا ترامپ

chapbook: آمریکا دونالد ترامپ ملانیا ترامپ بین الملل پیام تبریک با تاخیر دونالد ترامپ ملانیا ترامپ تولد

گت بلاگز بین‌الملل شرایط زندگی یهودیان در کشور عزیزمان ایران به مراتب بهتر از اروپاست/ نمی‌توانیم

سیامک مره صدق در گفتگو با شبکه دویچه وله به شرایط زندگی کلیمیان در کشور عزیزمان ایران پرداخت.

شرایط زندگی یهودیان در کشور عزیزمان ایران به مراتب بهتر از اروپاست/ نمی‌توانیم

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ سیامک مره صدق، نماینده مجلس و مدیر انجمن کلیمیان تهران، در گفتگو با شبکه تلویزیونی دویچه وله آلمان اعلام کرد شرایط زندگی یهودیان در کشور عزیزمان ایران به مراتب بهتر از اروپاست.

دویچه وله از وی پرسید زندگی به عنوان یک یهودی در جمهوری اسلامی چگونه است؟
مره صدق در پاسخ گفت: به مراتب بهتر از آن چیزی است که بسیاری فکر می کنند. یهودیان یک اقلیت شرکت یافته در اینجا هستند، از این رو، ما می توانیم آزادانه مراسم مذهبی خود را به جا آوریم. ما بیش از بیست کنیسه فعال و دست کم 5 کشتارگاه ذبح حلال یهودی در پایتخت کشور عزیزمان ایران داریم. در بعضی از کشورهای اروپایی به باعث حمایت از حقوق حیوانات، اجازه چنین کاری داشته نمی شود. ولی در کشور عزیزمان ایران این مراکز وجود دارد.

عبارات مهم : ایران

وی افزود: به طور کلی، شرایط زندگی یهودیان در کشور عزیزمان ایران همواره بهتر از اروپا بوده هست. در تاریخ کشور ما، هرگز زمانی وجود ندارد که همه ایرانی ها دارای یک مذهب، یک زبان و یک نژاد بوده باشند، از این رو، سطح بالایی از مدارا در اینجا وجود دارد. یهودیان و مسلمانان به یکدیگر احترام می گذارند.
مدیر انجمن کلیمیان پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه گفت: ما روابط اقتصادی با مسلمانان داریم، نزدیک ترین دوستان من مسلمان هستند. جهت مثال، بیمارستانی که من در آنجا کار می کنم یک بیمارستان یهودی هست، ولی بیش از نود و پنج پرسنل و بیماران ما مسلمان هستند. در اینجا پرسیدن پرسش راجع به مذهب به شدت ممنوع هست؛ لیکن مهمترین آیه تورات -که در سر در بیمارستان نوشته شده است است- می گوید: «با مردمان دیگر همانند خودتان واکنش‌ها کنید.» این آیه نمی گوید «دیگر یهودیان»، بلکه می گوید با «مردمان دیگر» . این نشان می دهد که ما با یکدیگر رابطه داریم و جهت تبدیل کردن دنیا به مکانی بهتر، با یکدیگر همکاری می کنیم.
دویچه وله از و پرسید بعد از انقلاب اسلامی در سال 1979، بسیاری از یهودیان ایرانی این کشور را ترک کردند. آیا شما این کار را نکردید؟
مره صدق در جواب گفت: من ایرانی هستم. من به عبری نیایش می کنم و می توانم به انگلیسی صحبت کنم، ولی تنها می توانم به فارسی فکر کنم. از نظر من، تفاوت زیادی بین ملیت و مذهب وجود دارد. این دو با یکدیگر تناقض ندارند. رفتن به خارج، و به خاص رفتن به اسرائیل، جهت من یک گزینه محسوب نمی شود؛ لیکن من فکر می کنم این ایده که یهودیان باید در یک مکان خاص در دنیا زندگی کنند ریشه در این باور دارد که ما با دیگر مردم تفاوت داریم. ولی من فکر می کنم ما برابر هستیم.
مره صدق گفت: ولی باید مطیع قانون کشوری باشیم که در آن زندگی می کنیم. و یهودی بودن با صهیونیست بودن تفاوت بسیاری دارد. یهودیان زیادی در سراسر دنیا وجود دارد و وجود داشته اند که به شدت منتقد واکنش‌ها کابینه اسرائیل و ارتش اسرائیل هستند. یهودی بودن به این معناست که ما باید از تورات و تلمود پیروی کنیم. حمله کردن به دیگر کشورها و کشتن افراد بی گناه بر اساس آموزه های موسی (ع) نیست. ما نمی توانیم به عنوان یهودی، واکنش‌ها اسرائیل را بپذیریم. اسرائیل یک جنبش سیاسی و نه مذهبی هست.
نماینده کلیمیان در مجلس شورا اسلام راجع به انتخابات ریاست جمهور آتی کشور عزیزمان ایران گفت: یهودیان کشور عزیزمان ایران یک نامزد خاص ندارند. مردم بر اساس علاقمندی های سیاسی خود به یک نامزد رأی می دهند. در این انتخابات عنوان اقتصاد اهمیت دارد. نامزدی که عالی ترین راه حل ها را جهت بحران اقتصادی ما ارائه کند، پیروز خواهد شد. ما (کلیمی ها) شهروندان ایرانی هستیم و هر کسی که گزینش شود باید در چارچوب قانون اساسی فعالیت کند.


انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | زندگی | ایرانی | اسرائیل | اسرائیل | بین الملل | نماینده مجلس | ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog