chapbook آمریکا دونالد ترامپ ملانیا ترامپ

chapbook: آمریکا دونالد ترامپ ملانیا ترامپ بین الملل پیام تبریک با تاخیر دونالد ترامپ ملانیا ترامپ تولد

گت بلاگز اقتصادی قراردادهای خودرویی با خارجی‌ها جنبه واگذاری دارد

مشاور مدیر شرکت مدیریت صنعتی گفت: قراردادهای تازه خودروسازان با شرکت‌های اروپایی موجب ایجاد ظرفیت‌های تازه در صنعت خودروسازی کشور نمی‌شود.

قراردادهای خودرویی با خارجی‌ها جنبه واگذاری دارد

علیرضا شجاعی، سخنگوی اسبق وزارت صنعت در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، گفت: خودروسازی جز صنایع استراتژیک در دنیا محسوب شده است تا جایی که کشورهای خودروساز بزرگ دنیا دارای اقتدار سیاسی خاصی هستند و یا حتی کشوری مانند چین در آفریقا بزرگراه مجانی می سازد تا بتواند بازار مناسبی جهت خودروهای خود فراهم آورد.
وی در ادامه افزود: مقیاس 1.5 میلیون تولید ماشین در سال به هیچ وجه اقتصادی نیست و تولید ماشین باید در حدی باشد که به صرفه بوده و بتواند گارانتی کیفیت و دوام خودروساز را در بازار به وجود آورد.

عبارات مهم : بازار

مشاور مدیر شرکت مدیریت صنعتی بیان کرد: در گذشته صنعت خودروسازی کشور توانست در دنیا پیشرفت خوبی داشته باشد و حتی به مقام دوازدهم تولید کنندگان ماشین در دنیا برسد، ولی متأسفانه در سال های گذشته با کم کردن درجه، به رتبه 20 در دنیا رسیدیم.
وی با اشاره به قراردادهای خودروسازان کشور با شرکت های خودروساز خارجی، تصریح کرد: قراردادهای خودرویی زیاد جنبه واگذاری داشته تا توسعه ای و موجب بوجود آمدن توان بیشتری در خودروسازی کشور نشده، بلکه تنها ظرفیت های قدیم را جابجا کرده است.
مدیر انجمن مهندسین صنایع کشور اظهار داشت: در جوینت ونچرهای (نوعی از همکاری تجاری) خودرویی به دنبال کسب موقعیت بهتری جهت صنعت خودروسازی باید باشیم لیکن این صنعت، صنایع متعدد دیگری را به دنبال خود می کشد و از این جهت به آن صنعت پیشران گفته می شود.
وی همچنین اذعان داشت: جهت رسیدن به صادرات 33 درصدی باید خودروسازی ازحالت دولتی درآمده و تابوی ایجاد شدن در جهت ضرورت دولتی بودن این صنعت شکسته شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | خودروسازان | قراردادهای خودرویی | علیرضا شچاعی | مدیریت دولتی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog